Přijímací řízení na magistra v zahraničí: Co, jak a kdy? facebook

Kdy: 11. 4. 2018 (středa) v 18:00
Kde: E-klub
Opletalova 26
50.082115° N, 14.431132° E
Report zatím nikdo nenapsal :(

Každoročně je mnoho absolventů bakalářského programu na IES přijato na navazující programy na špičkových zahraničních univerzitách. Při přijímacích řízeních se studenti musí vypořádat s konkurencí těch nejlepších z celého světa, a i když IES je velice dobrým odrazovým můstkem, i zde platí, že štěstí přeje připraveným a je dobré nic nepodcenit.

Kam všude je možné se hlásit a jaké mají jednotlivé školy požadavky? Co obnášejí GMAT či GRE a jak se na tyto zkoušky nejlépe připravit? Jak prodat své mimoškolní aktivity a svým motivačním dopisem dojmout celé admission committee? Jaká vylepšení CV jsou ještě akceptovatelná? Jaké jsou možné způsoby financování, ze kterých student vyjde s čistým trestním rejstříkem a všemi orgány? A jak si to všechno časově rozvrhnout tak, aby člověk zvýšil své šance a zároveň si udržel duševní zdraví? Tyto a mnohé další otázky budou během přednášky zodpovězeny. Prezentovat přijdou studenti třetího ročníku Jan Kraváček, Jakub Čermák a Pavel Hloušek, kteří mají dohromady vlastní zkušenosti s přijímacími řízeními na většinu škol, kam se IESáci obvykle rádi hlásí (LSE, Cambridge, LBS, HSG, SSE, HEC, RSM nebo CBS), a mohou tak poskytnout i konkrétní rady a tipy.

Přednáška je vhodná především pro prváky a druháky z IESu, ale i studenti z jiných škol a ročníků jsou vítáni. Přednášející se hlásili na finance, odlišnosti přijímacích řízení na ekonomii či management však budou zmíněny, a i zájemci o tyto obory si tak přijdou na své.

\\ Přednáška je organizována ve spolupráci se skupinou Matematické kolokvium.