Přednáška Karla Janečka na IES FSV UK facebook

Kdy: 4. 4. 2019 (čtvrtek) v 18:00
do 20:00
Kde: IES FSV UK, aula O109
Opletalova 26, 110 00, Praha 1
50.082138° N, 14.431082° E
Report zatím nikdo nenapsal :(

E-klub zve všechny zájemce na přednášku pana Karla Janečka, která se uskuteční 4. dubna 2019 od 18:00 v aule O109 na Institutu ekonomických studií.

Karel Janeček je matematik, vizionář, autor volebního systému D21 (Janečkova metoda) a projektu Prezident 21. Teorii pravděpodobnosti a stochastickou analýzu studoval na pražské MFF UK a ve Spojených státech na Carnegie Mellon University. Založil společnost RSJ, která je celosvětově největším tvůrcem trhu na derivátových burzách v Chicagu a Londýně. Finančně podporuje vědecký výzkum a aktivity proti korupci.

Moderní demokracie tradičně stojí na principu „jeden člověk, jeden hlas“. Snaží se tak zajistit spravedlivý a rovný přístup k politické soutěži. V 21. století není jedinou zásadní otázkou, kdo volí, ale stejně zásadní je i způsob, jak se volí. Je možné vytvořit hlasovací a volební systém s rovným volebním právem, který povede k více konsenzuálním výsledkům namísto polarizace? Systém, který bude navíc hlasující motivovat k účasti v hlasování? Janečkova metoda (D21) právě toto přináší. Je to univerzálně použitelný systém, který znamená skokové zlepšení skupinového rozhodování. To je důležité nejen v politice, ale také třeba při participaci obyvatel na chodu jejich města či obce. D21 ukazuje cestu k obnově demokracie a kvalitativnímu zlepšení rozhodovacích procesů.

Přednáška je volně přístupná veřejnosti a ke konci bude rovněž věnován prostor diskuzi a Vašim dotazům týkajících se tématu či dalších aktivit pana Karla Janečka.

Těšíme se na Vás!