Studium v zahraničí - a co dál? facebook

Kdy: 2. 4. 2019 (úterý) v 18:30
do 20:00
Kde: IES FSV UK, aula O314
Opletalova 26, 110 00, Praha 1
50.082115° N, 14.431071° E
Report zatím nikdo nenapsal :(

Každým rokem se mnoho absolventů bakalářského programu na IES vydává studovat navazující programy na špičkových zahraničních univerzitách. Motivací bývá rozšířit si obzory, navázat cenné kontakty pro vstup na zahraniční trh práce či zatraktivnit svůj profil pro zajímavé zaměstnavatele. Tak či tak, studium prestižních programů má vskutku hodně co nabídnout, tím spíše když člověk ví, jak jej co nejlépe využít.

•Jak se styl výuky v zahraničí liší od toho na IESu a co od studia v zahraničí očekávat? •Uplatním někde svoji bravurní znalost všech pětaosmdesáti důkazů z M2? •Jak moc je prestiž programu důležitá pro top zaměstnavatele? •Stojí kvůli školnému za to rozprodat svoje portfolio kryptoměn? •Existuje reálná šance dostat se do Goldman Sachs a pokud ano, jak ji zvýšit? •Jak probíhají přijímací řízení do consultingu, investičního bankovnictví či asset managementu? •Co když se mě zeptají na “What has been your biggest failure and how did you deal with it?” Tyto a mnohé další otázky budou během prezentace zodpovězeny.

Prezentovat přijdou absolventi bakalářského studia na IES, kteří v současnosti studují zahraniční magisterské programy, a zároveň absolvovali přijímací procesy do firem v různých odvětvích v ČR i zahraničí. Mohou vám tak poskytnout i konkrétní rady a tipy.

Prezentace je vhodná pro studenty kterýchkoli ročníků IESu, nicméně i studenti jiných škol jsou vítáni. Bude volně navazovat na přednášku o studiu v zahraničí z loňského roku, která je k dispozici zde: https://www.dropbox.com/…ahranici.pdf?dl=0. Po prezentaci se plánujeme přesunout do později blíže specifikované hospody poblíž, kde diskuze, doufáme, nabyde ještě větší hloubky.

\\ Přednáška je organizována ve spolupráci se skupinou Matematické kolokvium.