Přednáška ČEZ: "Odkud vítr vane? A kam?" facebook

do 18:30
Kde: IES FSV UK, místnost 109
Opletalova 26, Praha 1

Díky pátečnímu děkanskému volnu a Velikonocům jsme u přednášky od našeho partnera měli o něco komornější atmosféru. Zavítali mezi nás ale i hosté z jiných škol, které přilákalo zajímavé téma z oblasti energetiky. Petra se Zdeňkem nám vysvětlili, za co u elektřiny platíme, jak se u elektřiny vytváří cena, jaká je budoucnost energetiky a spoustu dalších zajímavostí. Méně početné osazenstvo se nakonec ukázalo jako výhoda, neboť se mohlo dostat na všechny všetečné dotazy zvídavého publika.

Je budoucnost evropské energetiky ve větru? Co s sebou přináší rozšíření obnovitelných zdrojů, a jak ovlivní vývoj energetických trhů? Budeme mít čím svítit za večerního bezvětří? Kdo to zaplatí a kdo na tom vydělá?

Zdeněk působí v divizi Strategie společnosti ČEZ, v týmu Market Analysis and Forecasts. Názory na budoucí vývoj energetiky si ověřuje fundamentální analýzou evropských trhů s elektřinou a souvisejícími komoditami, ovlivňovaných globální situací i lokální regulací. Ve volném čase dokončuje doktorské studium fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě, kde se zabývá aplikacemi výpočtového modelování ve fyzice plazmatu.

Petra působí v divizi Strategie společnosti ČEZ, v útvaru Corporate Development, kde oceňováním a prioritizací jednotlivých projektů poskytuje podporu při realizaci strategických programů Skupiny ČEZ. Několik let pracovala jako konzultant ve společnosti Ernst&Young, Transaction Advisory Services. Je absolventkou IES, kde nadále působí jako cvičící předmětů se zaměřením na finance a finanční trhy. V současnosti je CFA Level 3 Candidate.