Přednáška: Politický extremismus nejen jako důsledek ekonomicko-společenské krize facebook

Kdy: 26. 4. 2012 (čtvrtek) v 17:00
do 20:00
Kde: IES, učebna 109
Opletalova 26, Praha 1

Každý z nás oplývá jistým politickým přesvědčením. Ať už na venek projevovaným či pečlivě uschovaným ve svém nitru. S průběhem času a zkušeností se formuje, obrušuje a přesouvá po pomyslném hřišti politického spektra. Ale vzhledem k tomu, že nežijeme v anarchii, nám společenský řád načrtnul outové čáry, jejichž překročením porušujeme pravidla hry a vystavujeme se riziku penalizace. Kde se ale tyto čáry v dnešní společnosti nacházejí? Dokážeme je intuitivně vycítit? A pomůže nám při tomto úkolu vzdělanost a všeobecný rozhled? Nejen na tyto otázky se pokusíme nalézt odpověď s erudovanými hosty z širokého spektra oborů. Přijďte projevit svůj názor a poslechnout si myšlenky ostatních. Můžete se těšit například na Patrika Bangu – novináře a administrátora blogů iDNES.cz, Vojtěcha Ripku – politologa z Ústavu pro studium totalitních režimů, Roberta Müllera – novináře Reuters či Martina Kovalčíka z organizace Člověk v tísni.