Kuchařka IES » Budovy FSV UK

Opletalova

Naše budova v Opletalově ulici č. 26. Nachází se přímo v centru Prahy, 20m od nejbližší hospody do pěti minut na jakékoliv metro, na dvě zastávky tramvaje a do 10 minut na dvě pražská nádraží.

Dostunost:

• stanice metra C Hlavní nádraží ~ 1 min
  • stanice metra C Muzeum ~ 3 min
  • stanice metra A Můstek ~ 4 min
  • stanice metra B Můstek ~ 5 min
  • stanice tramvají 3, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58 Václavské náměstí ~ 4 min
  • stanice tramvají 3, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58 Jindřišská ~ 4 min
  • stanice tramvají 5, 9, 26, 55, 58 Hlavní nádraží~ 4 min
  • vlak Hlavní nádraží ~ 1 min
  • vlak Masarykovo nádraží ~ 10 min

Naprostá většina výuky na IES probíhá právě zde, jen občas musíte budovu opustit a zavítat do Jinonic (Sociologie, Politologie) nebo na Hollar (některé jazyky, Studijní oddělení).

Hollar

Hollar je další budovou FSV. Nachází se na Smetanově nábřeží 6 kousek od Národního divadla. IESák nemá moc důvodů Hollar navštěvovat.

Důležité je však Studijní oddělení , které se v budově nachází a kam alespoň dvakrát za rok všichni musíme. Také zde sídlí děkan PhDr. Jakub Končelík, Ph.D. a (pro nás studenty podstatnější) proděkan pro studijní záležitosti PhDr. Ing. Petr Soukup, který také vyučuje povinný Úvod do sociologie.

Zajímavá pro vás může být i zdejší knihovna, kde se dá mimo jiné dobít ISIC pro tisk v Opletalce. Vyučují se tu také některé jazyky a předměty typu AltB a mimo jiné si na Institutu komunikačních studii a žurnalistiky, který na Hollaru sídlí, můžete zapsat jednoduché předměty za hodně kreditů.