Kuchařka IES » Budovy FSV UK » Ostatní

SCUK = Sportovní centrum UK

SCUK je místem sportovního vyžití studentů. Nachází se zde sportovní hala, bazén, venkovní hřiště a okruh, posilovna, sauna, zápasnický sál a mnohé další veselosti. Koná se tu hlavně tělocvik. Hodiny tělocviku si můžete zapsat přes web Katedry tělesné výchovy Filozofické fakulty. Bazén je možno navštívit i soukromě, ale jen ve večerních hodinách pár dní v týdnu. Studenti UK mají slevu na vstupné, hodina plavání vyjde na 50 Kč.

Jak se tam dostanu? Sportovní centrum UK Hostivař /SCUK/, Bruslařská 10, Praha 10

• Metro „A“ Skalka – bus 125 na zastávku Gercenova, popř. 175 na zastávku Řepčická
  • Metro „C“ Háje – bus 183 na zastávku Gercenova
  • vlakem na Nádraží Hostivař a pak jednu stanici busem opět do zastávky Gercenova

Karolinum

Ve slavném Karolinu se konají imatrikulace a promoce. Imatrikulaci zažije každý prvák, promoci jen ten, kdo vydrží (a udělá Matiku I :-)). Imatrikulací se slavnostně stáváte studentem Univerzity Karlovy, doražte proto včas a vhodně oblečeni.

Trocha historie: Karolinum je národní kulturní památkou, symbolem Univerzity Karlovy. Od 14. století se zde nacházelo sídlo nejstaršího domu pražské univerzity – Karlovy neboli Veliké koleje (Collegium Caroli), kterou založil Karel IV. pro dvanáct mistrů pražského vysokého učení. Pokračování zde.

Adresa: Ovocný trh 5, Praha 1

Rektorát

Rektorát je výkonným aparátem univerzity. Na rektorátě se uskutečňuje organizační, koordinační, konzultačně-poradní, evidenční a kontrolní činnost v oblasti studijní, vědecké, ekonomické, personální, právní, vnějších vztahů včetně zahraničních styků a vnitřní správy. Rektorát zabezpečuje po stránce materiální a administrativní činnost orgánů UK. Pro obyčejného studenta tedy místo, kam se možná (kromě imatrikulace a promoce v Karolinu) v životě nepodívá. Kdyby přece jen, info nalezne zde.

Adresa: Ovocný trh 5, Praha 1

SZÚ = Studenstký zdravotní ústav

Jste-li nemocní nebo máte-li nějaký jiný problém zdravotního charakteru, zvláště, pokud nejste z Prahy, může vám být užitečné toto zařízení, na které se může obrátit jakýkoliv student UK.

Studentský zdravotní ústav Praha je ambulantním zdravotnickým zařízením – poliklinikou, jejím zřizovatelem je hl.m. Praha. V současné době navštěvují polikliniku nejen vysokoškolští studenti, jak z názvu vyplývá, ale také občané bydlící v okolí, zaměstnanci okolních organizací a také návštěvníci Prahy, včetně cizinců. Studentský zdravotní ústav Praha provozuje kromě části polikliniky i dietní jídelnu, která je otevřena pro studenty a také pro veřejnost.

Adresa: SZU Praha, Spálená 12, Praha 1

Nakladatelství Karolinum

Karolinum, nakladatelství Univerzity Karlovy v Praze, vzniklo v roce 1990. Vydává především učební texty, vědecké monografie, odborné časopisy a vědecké sborníky ze všech oborů, jež se na univerzitě pěstují.

Co tam koupíte? Studenti IES se sem vydávají hlavně pro skripta na Matematiku I-IV (doporučuji), nebo třeba pro učebnici Institucionální ekonomie od prof. Mlčocha.

Kde ho naleznete Knihkupectví nakladatelství Karolinum se nachází zhruba uprostřed Celetné ulice (č. p. 18) na Praze 1 kousek od Staroměstského náměstí.