Kuchařka IES » Doporučujeme v okolí » Hospody v okolí IES

Ferdinanda

Hospoda přímo vedle IES. Protivnější obsluhu a sladší pivo byste v Praze hledali jenom těžko. Přesto jsme tam udělali pár fajn akcí :o) Když jinde není místo…

Stará pošta

Přes ulici lehce doprava oproti budově IES. Výborná kuchyně! Neděláte-li kravál, oceníte i obsluhu. Ideální místo na pozkouškové pivo – otevřeno mají od 9:00. Nemají moc v lásce když tam v době obědů sedíme jen na pivu. V létě zahrádka ve dvoře.

Bredovský dvůr

Nachází se v ulici Politických vězňů, přibližně padesát metrů od křižovatky s Opletalkou, po pravé straně směrem dolů. Výhodou je tanková Plzeň, nevýhodou je její o něco vyšší cena. Od jedenácti do půl třetí výborné české hotovky za 90,–Kč.

Moskyt

Malá, útulná hospůdka nedaleko školy. Najdete ji v první ulici křižující Opletalku směrem k Václavskému náměstí, na křižovatce se koukejte šikmo doleva. Příjemná obsluha a normální pivo (Bernard) Staráč, nevýhodou je málo místa, extrémně zakouřené prostředí a to, že otevírají až v půl páté. Doporučuje se zahrát si šipky s místními štamgasty.

V Cípu

Hospoda asi pět minut chůze od školy v ulici V Cípu. Od školy doleva, dolů ulicí Politických vězňů až na křižovatku s Jindřišskou, přes přechod a ještě tak sto metrů ulicí Panská. Klasická hospoda, pivo Zlatopramen 11, výhodou jsou na centrum přívětivé ceny a hlavně to, že je skoro vždy kam si sednout.

U Tučňáka

Obyčejná hospoda v Nekázance. Když říkám obyčejná, myslím obyčejná. Je to pajzl se sklepní prostorou se sprosťárnama pomalovanýma zdmama, kde je pořád zima. Nicméně to má něco do sebe, a navíc je tam pivo (Krušovice) za lidovku. Dole bývá volno, vejde se tam tak 20–30 lidí, ideální na pivo po večerních přednáškách (zejména po čtvrtečních Aktualitách).

Sportbar Zlatá Hvězda zavřeno

Naproti přes Václavák v ulici Ve Smečkách po levé straně. Každý pracovní den do šesti Gambrinus za 18,–Kč, v pondělí celý den, každý pátek tequila za 25,–Kč a „křídla“ za 39,–Kč. Několik projektorů na sportovní přenosy a velká kapacita.

„Branická Formanka“

Typická hospoda osmé cenové kategorie na Vodičkově ulici směrem na Lazarskou. Potkáte tu bezdomovce, ale i kravaťáky. Naposedy tu desítka stála 23,–.

Unijazz

Undergroundová jazzová čítárna/hospoda v ulici Jindřišská v Jindřišské pasáži. Po vchodu do pasáže jděte úhlopříčně doleva ke dveřím a zazvoňte na zvonek „Čítárna“. Pak už jen vyjděte kolem bytů až do nejvyššího patra, kde je byt předělaný na hospodu. Desítka za 24,–, dvanáctka za 29,– a za tu atmošku a možnost rozvalení se v gaučích to prostě stojí. Občas zde bývá doprovodný program.