Kuchařka IES » Doporučujeme v okolí » Hospody v okolí IES

Fedinanda

Hospoda přímo vedle IES. Protivnější obsluhu a sladší pivo byste v Praze hledali jenom těžko. Přesto jsme tam udělali pár fajn akcí :o) Když jinde není místo…

Stará pošta

Přes ulici lehce doprava oproti budově IES. Výborná kuchyně! Neděláte-li kravál, oceníte i obsluhu. Ideální místo na pozkouškové pivo – otevřeno mají od 9:00. Nemají moc v lásce když tam v době obědů sedíme jen na pivu. V létě zahrádka ve dvoře.

Bredovský dvůr

Nachází se v ulici Politických vězňů, přibližně padesát metrů od křižovatky s Opletalkou, po pravé straně směrem dolů. Výhodou je tanková Plzeň, nevýhodou je její o něco vyšší cena. Od jedenácti do půl třetí výborné české hotovky za 90,–Kč.

Moskyt

Malá, útulná hospůdka nedaleko školy. Najdete ji v první ulici křižující Opletalku směrem k Václavskému náměstí, na křižovatce se koukejte šikmo doleva. Příjemná obsluha a normální pivo (Bernard) Staráč, nevýhodou je málo místa, extrémně zakouřené prostředí a to, že otevírají až v půl páté. Doporučuje se zahrát si šipky s místními štamgasty.

V Cípu

Hospoda asi pět minut chůze od školy v ulici V Cípu. Od školy doleva, dolů ulicí Politických vězňů až na křižovatku s Jindřišskou, přes přechod a ještě tak sto metrů ulicí Panská. Klasická hospoda, pivo Zlatopramen 11, výhodou jsou na centrum přívětivé ceny a hlavně to, že je skoro vždy kam si sednout.

U Tučňáka

Legendární hospoda, kde tradičně dobíhaly diskuse ze semináře k aktualitám. V roce 2020 ji položil koronavirus. Nechť je tento odstavec jejím věčným pomníkem!

U Jindřišské věže

Přímo u zastávky tramvaje Jindřišská je klasická česká hospoda s poměrně solidním jídlem za velmi solidní ceny (zvlášť v době oběda). Prostředí není nic moc a obsluha občas nebývá nejpříjemnější, ale špatná volba to rozhodně není.

Branická Formanka

Typická hospoda osmé cenové kategorie na Vodičkově ulici směrem na Lazarskou. Potkáte tu bezdomovce, ale i kravaťáky. Naposedy tu desítka stála 23,–.