Kuchařka IES » Knihovny

Kromě knihovny přímo na IES, o níž se vše potřebné dozvíte tady, máte právo navštěvovat úplně všechny knihovny spadající pod UK. Jelikož archiv IES knihovny není příliš rozsáhlý, jakožto studentům ekonomie se vám také může hodit přístup do mimouniverzitních knihoven: CERGE-EI a ČNB.

CERGE-EI

Tato instituce disponuje nejrozsáhlejší ekonomicky zaměřenou knihovnou ve střední Evropě. Pokud patříte mezi studenty, co rádi čtou, vaším snem se stanou prázdniny v této knihovně. Součástí je čítárna s denním tiskem, počítače s Internetem, stolky ke čtení, kopírka a velké police s knihami (99,5% anglicky). Knihovna sídlí hned za rohem od školy na adrese Politických vězňů 7. Jako identifikace slouží ISIC karta. Otevírací dobu knihovny a další informace naleznete na webu CERGE-EI.

ČNB

ČNB je velmi dobrou knihovnou s rozmanitým fondem (ekonomie, právo, filozofie, účetnictví, tisk, encyklopedie, magazíny, počítače). Kopírování na vlastní papíry je tam zdarma. Vstup ze Senovážného náměstí. Více info zde

Knihovna FSV

Knihovna Fakulty sociálních věd je tvořena dvěma knihovnami, Hollarem a IES.

Knihovna T.G.Masaryka

Knihovna TGM se nachází v Jinonicích. Je bohatá na svazky humanitního zaměření, ale disponuje také několika policemi ekonomické literatury.