Kuchařka IES » Budova Opletalova » Posluchárny a další místnosti

Všechny výukové místnosti na IES jsou standardně vybaveny počítačem připojeným k internetu a dataprojektorem. Spousta vyučujících proto přednáší s pomocí PowerPointových prezentací. Máte-li notebook, ve většině místností se lze připojit k internetu přes Wi-fi. Od jisté chvíle s v učebnách nesmí konzumovat nápoje ani potraviny, ale studenti toto nesmyslné nařízení naštěstí zdárně ignorují. Vezmeme to odspoda:

Suterén

016 – Počítačová učebna

Jedná se o volně přístupnou počítačovou místnost. Občas se zde koná výuka, například semináře k Ekonometrii. V době semináře je místnost pro ostatní studenty nepřístupná. Rozvrh seminářů je vyvěšen na vstupních dveřích. Jen pozor na jednu zákeřnost. Vstup do místnosti je jen na ISICa, proto si ho s sebou nezapomeňte vzít kdykoliv si z místnosti odskočíte, aby se vám nestalo, že vaše věci budou uvnitř místnosti a vy vně. Nepokoušejte se sedět u počítače za katedrou, je to otázka minut než vás někdo přijde vyhodit – v místnosti je kamerový systém.

Přízemí = 1. patro

O109 – Velká aula

Největší posluchárna na IES. Prý pojme až 200 studentů, tedy hravě celý první ročník i s návštěvami z vyšších ročníků. Občasné stížnosti na to, že v zadních řadách není slyšet, by měl řešit mikrofon a audiosystém, který však většina vyučujících nepoužívá. U přednášek z matematiky je v prváku větším problémem to, že ze zadních řad není ani vidět. Kolikrát je tedy lepší volbou se usadit na schodišti blíže k tabuli, případně si po slušném požádání půjčit komfortní polstrované židle na kolečkách od přednášejícího (je jich tam asi 6). Židličky a sklopné stolky z dřevotřísky mají pár nevýhod – moc se toho na ně nevejde a moc dlouho se na nich nedá pohodlně sedět. V předních řadách jsou pod sedadly zásuvky (220V a myslím, že i ethernet). V místnosti je osvětlení o kterém ne každý vyučující ví, kde se zapíná (nad katedrou je to za závěsem vpravo a v místnosti je úplně vzadu a nahoře).

O105

Malá místnost odhadem tak pro 15 – 20 studentů. Konají se zde hlavně semináře a o zkouškovém zde často probíhají ústní zkoušky (Matematika, Mikroekonomie). Pojízdné židle a klasické stoly.

2. patro

O206

Třetí největší posluchárna „klasického ražení“, tedy s dřevěnými lavicemi a sklopnými židlemi. Zásuvky jen v přední sekci.

3. patro

O314

Hned po vlajkové lodi 109 druhá nejvetší posluchárna. Sezení řešeno stejně jako ve 109. Zajímavostí je systém klimatizace a vertikálních rolet na stropě (ten je prosklený). S těmito zařízeními je vždy legrace. Klimatizace je vděčné téma hlavně pro děvčata. Dokud není zapnutá, v místnosti se „nedá dýchat“. Jakmile se ale zapne, „je tu zima“. Problém se většinou řeší zatažením rolet :-).

Knihovna IES

Studovna

6. patro

O601

Snad nejmenší místnost s o to pohodlnějšími čalouněnými křesly. Z pátého patra je nutno vydat se do věže po točitých schodech.

O604 – Místnost E-Klubu (a matek s dětmi)

O velikosti této místnosti napoví dveře, které mají asi 150 cm na výšku. Místnost je určená pro matky s dětmi, nicméně vzhledem k akutnímu nedostatku matek s dětmi je využívána hlavně E-Klubem. Pro studenty se přístup do ní řídí seznamem, který každý rok dodá šéf E-Klubu na vrátnici. Jednou za čas vás tam přijde zkontrolovat pán z ochranky, protože si představuje co vše by se tam mohlo dít (a možná občas i děje – v místnosti je rozkládací sedačka).