Kuchařka IES » Univerzita a FSV » Studijní oddělení

Studijní oddělení v Hollaru je životně důležité místo. Občas je nutné ho navštívit, tu pro nějaké potvrzení o studiu, tu je nutno odevzdat index na kontrolu studijních povinností, bez které vás nepustí do dalšího ročníku.

Kde, kdy a jak

„Studijní oddělení“ (Hollar, úřední hodiny a poloha) je něco jiného než „sekretariát IES“ (Opletalka, poloha). V tom prvním se vyřizují indexy, Socrates, stipendia atp. Na sekretariátu můžete nechat svému kantorovi svůj domácí úkol nebo požádat o schůzku s ředitelem IES.

Studijní naleznete tedy v Hollaru v druhém patře od schodů napravo. Oddělení pro ekonomy se nachází v místnosti 211. Aktuální studijní referentkou je Štěpánka Hyklová. Kontakt naleznete zde.

Důležitá je také „podatelna“. Tam se nese např. žádost o účelové stipendium či jiné žádosti. Je zde také možno odevzdat přihlášku ke studiu místo zasílání poštou. Úřední hodiny podatelny jsou po-pá 9–11:30 a 12:30–14:00.

Pár dobrých rad

Když jdete na studijní, může se stát, že tam nikdo nebude. Leč, často je někdo ve vedlejších dveřích. Proto se vyplatí zkoušet, hledat, najít a pak poprosit o pomoc. Je také vhodné pokud možno nenechat vše na poslední chvíli. Pak se nelze divit, že musíte čekat ve frontě. Nevíte-li si rady s něčím, co nevyžaduje osobní kontakt, není problém zavolat v době úředních hodin, studijní referentka poradí i po telefonu.

V průběhu letních prázdnin jsou úřední hodiny studijního omezení drasticky omezeny. Aktuální otevírací dobu je možno najít zde (pokud tam však žádné omezení nebude, určitě bude napsáno někde jinde – je poté nutno prohledat hlavní stránku FSV.