Kuchařka IES » Zápis předmětů a rozvrhu » Tělocvik

Tělocvik na IES není na rozdíl od mnohých jiných škol povinný, přesto si mnoho studentů rádo zapisuje různé sporty a jiné sportovní aktivity. Tělocvik je ohodnocen 1 kreditem za semestr, maximálně jde za TV získat 2 kredity.

Rozvrh a zápis

Nejdříve je třeba otevřít si stránku Katedry tělesné výchovy FF UK Praha. Tam obvykle v aktualitách najdete informace o začátku zápisu a taky Rozvrh výuky a zápis předmětů. Přijměte certifikát a můžete si prohlížet rozvrh. Pro přihlášení potřebujete login ve tvaru „PRIJMENIJM“ (tedy nikoli číslo studenta), jako heslo „heslo pro doménu JINONICE“ (nastavuje se v CASu).

Zápis TV na stránkách KTV začíná některý den cca v půlce září o půlnoci (v ZS; v LS na začátku února), je potřeba se vybavit trpělivostí (servery bývají HODNĚ přetížené) a počítat s tím, že nejatraktivnější sporty bývají často do půl hodiny plné.

Potom, co se zapíšete na stránkách KTV, nesmíte se zapomenout zapsat také v SISu, jinak nedostanete kredity. Protože TV spadá pod filosofickou fakultu, studenti IESu se můžou zapisovat až asi od půlky října (resp. cca od března). Nemělo by se ale stát, že vám někdo místo v SISu vyfoukne, primární je zápis na stránkách KTV. V SISu se daný sport hledá nejlépe asi pomocí kódu předmětu, který je uvedený u každého sportu na stránkách KTV.

Pokud vám z nějakého důvodu nefunguje přihlášení, můžete zkusit některý z postupů z IES kuchařky verze 2007/2008:

  • Stavte se ve výdejním centru ISIC průkazů (např. Celetná), kde člověk dostane autorizované heslo a to pouze osobně proti podpisu. Přes tohle heslo se nastavují všechna ostatní hesla, mj. i do domény Jinonice (pro tělocvik). /pokud jste zapomněli heslo do SISu/
  • Asi funguje i zajít si pro zprovoznění loginu přímo na Filozofickou fakultu na KTV.
  • Máte-li cestu kolem, zajeďte do Jinonic, levou chodbou obejděte recepci a pokračujte až na konec haly k výtahům. Vyjeďte do 2. patra a najděte místnost 2065, kde vám zprovozní účet k počítačové síti v Jinonicích. Pouze přes ten totiž probíhá zápis tělocviku! Budete potřebovat ISIC, na oplátku dostanete vtipné heslo. Pán v 2065 něco naťuká do svého počítače a máte vyhráno. Účet je zprovozněn. Login je stejný jako k počítačům v Opletalce, ale najednou začne fungovat i v Jinonicích a dokonce i při zápisu tělocviku. Doporučuji rovnou sednout k nějakému počítači (hned vedle 2065) a vše vyzkoušet, abyste se nemuseli zbytečně vracet. Zápis by však měl fungovat z jakéhokoliv počítače, tedy i z domova. Heslo je vhodné rovnou si změnit (Ctrl+Alt+Del) na PC v Jinonicích (bacha, systém pravděpodobně požaduje jedno číslo a jedno velké písmeno). Odjinud to asi nepůjde.