Kuchařka IES » Zápis předmětů a rozvrhu » Tělocvik

Tělocvik na IES není na rozdíl od mnohých jiných škol povinný, přesto si mnoho studentů rádo zapisuje různé sporty a jiné sportovní aktivity. Tělocvik je ohodnocen zpravidla 2 kredity za semestr. Předmět se počítá do kategorie volitelných, takže student je pouze limitován maximem 27 volitelných kreditů za bakaláře, tj. bez problému lze zapsat dva tělocviky za jeden semestr (např. jeden z FF a druhý z PF).

Rozvrh a zápis na FF

Nejdříve je třeba otevřít si stránku Katedry tělesné výchovy FF UK Praha. Tam byste měli najít „Náhled na rozvrh“ pro daný semestr. Prvních pár písmen z kódů předmětů odpovídá místu, kde tělocvik probíhá, to znamená, že né všechny předměty se vyučují ve sportovním centru UK (Hostivař).

Zápis TV na FF začíná některý den cca v půlce září (v ZS; v LS na začátku února), je potřeba se vybavit trpělivostí (servery bývají přetížené) a počítat s tím, že nejatraktivnější sporty bývají často do půl hodiny plné. Konkrétní datum lze najít v pokynech pro zápis předmětů, případně v harmonogramu akademického roku.

Tělocvik na PF

Dále je možné zapisovat tělocvik na Právnické fakultě. Zápis probíhá od roku 2020 přímo v SISu. S relevantními informacemi bystě měli být seznámeni zprávami na domovské stránce v SIS.