Kuchařka IES » Zápis a ISIC

Zápis

Zápis do prvního ročníku na IESu probíhá „až“ první týden v září. Potřeba je jen občanka a hodí se taky vzít s sebou na potvrzení oranžovou kartičku na vlak/bus (pokud dojíždíte), případně další specializovaná potvrzení o studiu. Klasická potvrzení o studiu se vyřizují samozřejmě taky, bývají k dispozici na místě, nebo se hodí vytisknout si je dopředu. Je dobrý na nic nezapomenout, vyhnete se tak cestě na Hollar.

ISIC

Každý student UK musí mít svůj identifikační průkaz. Poté, co si poctivě vystojíte frontu, můžete si vybrat, zda chcete pouze „průkaz studenta UK“, nebo „průkaz studenta UK s licencí ISIC“. Ten první je vydáván bezplatně, vydání ISIC průkazu je zpoplatněno částkou 190 Kč. Licence ISIC platí jeden akademický rok, pro prodloužení je nutno pořídit si tzv. revalidační známku, která stojí 160 Kč.

Kde zařídit/prodloužit ISIC?

ISIC pořídíte/prodlou­žíte v jakémkoliv výdejním centru UK. Jedno se nachází v Celetné ulici 13. Další v budově Matfyzu na Karlově (návštěva tohoto centra je zvláště dobrodružná :-) nebo na Právnické fakultě UK. Před začátkem semestru ale na prvních dvou zmíněných bývají OPRAVDU velké fronty (klidně i přes dvě hodiny), vyplatí se zvážit výlet na Karlov. Adresy a otevírací doby zde.

FAQ ohledně ISIC … třeba jak vyplnit časový MHD kupon, když je na něm 10 míst a číslo průkazu je jen osmimístné …

MHD lítačka

ISIC karty mají ještě další podstatnou přednost, dají se totiž používat jako průkazky na pražskou MHD. Nemusíte si tedy na dopravních podnicích vyřizovat vysokoškolskou průkazku, stačí si pouze koupit kupón ke své školní kartě. Jen počítejte s tím, že mezi dnem, kdy vám vystaví ISIC kartu, a dnem, kdy se toto dozví dopravní podnik, je určitá časová prodleva (zhruba týden), takže pokud poběžíte s čerstvým ISICem pro kupón, budete mít smůlu. To ale jen v případě, že chcete např. klouzavý kupón přímo k vašemu ISICu. Pokud si koupíte klasický měsíční kupón tvaru známky, žádné nebezpečí nehrozí.